TOP 5 w rankingu
Rzeczpospolitej
I miejsce na Pomorzu
Zachodnim

Znacząca część lub nawet całość dotacji.
Aż tyle możesz stracić, jeśli na czas nie podejmiesz odpowiednich kroków.

Akademia MCM powstała, aby edukować beneficjentów funduszy unijnych – w szczególności w związku grożącymi im korektami i możliwymi postępowaniami w przedmiocie zwrotu środków unijnych. Akademię tworzy zespół adwokatów i radców prawnych, doświadczonych w obsłudze przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego. Dzielimy się wysokospecjalistyczną wiedzą i podpowiadamy, jak uniknąć konieczności zwrotu części środków otrzymanych z funduszy unijnych. 

Co zyskujesz dzięki Akademii MCM?

Bezpłatne materiały dla JST

W naszych  materiałach JST bezpłatnie dzielimy się informacjami na temat funduszy unijnych, a w szczególności korekt, które mogą zostać nałożone na beneficjentów funduszy UE.  Chcesz wiedzieć, w jaki sposób możesz uniknąć konieczności zwrotu części, a nawet całości środków? Czytaj nasze artykuły!

Bezpłatne materiały dla firm

Przyswajanie praktycznej wiedzy prawno-biznesowej, w tym w zakresie środków pozyskiwanych z UE, bez wychodzenia z domu? Z Akademią MCM to możliwe! Dołącz do grona Słuchaczy Akademii MCM. Otrzymuj nasze wysokiej jakości materiały, czytaj i wyciągaj praktyczne wnioski. 

Szkolenia dla JST

Jako doświadczeni specjaliści dokładnie rozumiemy problemy, z którymi zmagają się jednostki samorządu terytorialnego. Przedstawiamy sprawdzone rozwiązania w trakcie szkoleń przeznaczonych specjalnie dla JST – stacjonarnie lub przez Internet. 

Szkolenia dla firm

Szkolenia to świetny sposób, aby przekonać się o unikalnej wiedzy i umiejętnościach naszych ekspertów. Chętnie odwiedzimy Twoją organizację lub przeszkolimy pracowników online w oczekiwanym przez Ciebie zakresie.

Nasi specjaliści

Od lat wspieramy przedsiębiorstwa i jednostki samorządu terytorialnego. Proponujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania konkretnych problemów. Unikamy długich, nieefektywnych, zwykle zbędnych dywagacji - w Akademii MCM stawiamy na działanie!

Kary za zmianę umowy o dofinansowanie unijne

Dowiedz się więcej

Otrzymałeś dofinansowanie z funduszy europejskich? Świetnie! Musisz jednak wiedzieć, że to nie koniec formalności – to dopiero początek drogi do realizacji Twojego projektu.

Prawdziwe problemy mogą powstać dopiero na etapie wydatkowania i rozliczania przekazanych funduszy. Chodzi w szczególności o tzw. korekty, jakie mogą zostać nałożone na beneficjentów. Na skutek tych korekt organ administracyjny może nałożyć decyzję o zwrocie znacznej części lub nawet całości dofinansowania. Na szczęście – można się przed tym bronić. W Akademii MCM z przyjemnością przedstawimy Ci sprawdzone rozwiązania.

Projekt skierowany do podmiotów spoza województwa zachodniopomorskiego!

Dowiedz się więcej

Masz pytania?
Chętnie odpowiem.

Tomasz Picheta
Radca prawny, Partner

+48 91 434 43 23

FAQ

Czym jest Akademia MCM?

Akademia MCM to projekt kancelarii prawnej Mazurkiewicz Cieszyński Mazuro. Prowadzą go specjaliści, którzy dysponują unikalną w skali kraju wiedzą na temat korekt i możliwych postępowań w przedmiocie zwrotu środków przez beneficjentów funduszy unijnych. Celem i misją Akademii jest edukacja beneficjentów funduszy unijnych, tak aby mogli skutecznie realizować swoje projekty  – bez obaw o konieczność zwrotu części lub nawet całości otrzymanych środków. 

Czy materiały Akademii MCM są darmowe?

Tak. Wszystkie materiały publikowane na stronie Akademii MCM są darmowe. Dla osób, które chcą wiedzieć jeszcze więcej, prowadzimy także odpłatne szkolenia indywidualne. 

Gdzie znajdę więcej informacji na temat Akademii?

Zapraszamy na nasze social media – jesteśmy obecni na Facebooku i LinkedIN

Czy specjaliści Akademii MCM prowadzą indywidualne sprawy w zakresie korekt nakładanych na beneficjentów funduszy unijnych?

Tak. Serdecznie zapraszamy do kontaktu kancelaria@mwmlegal.pl, pod nr telefonu 91 434 43 23 lub przez naszego chatbota.